Gaasigrill ei tööta? Hea nõuanne põletite kiireks puhastuseks!

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!


Hoolimata sellest, kas kodu või suvekodu terrassil asetseb premium-klassi gaasigrill, soodne või hoopis päris odav gaasigrill, tuliuus või juba palju suvesid näinud, tuleb neist igaüht vähemalt minimaalsel määral kasvõi kord aastas hooldada. Gaasigrilli ja põleteid ei pea sugugi puhastama iga kasutuskorra järel, kuid minimaalselt üks kord aastas, kevadel, võiks selle siiski ette võtta. Kui puhastamine on jäänud juba mitmed aastad vahele, võib kergesti tekkida olukord, kus hõrgu söögi toore on ette valmistatud, külalised peatselt tulekul, kuid gaasigrill ei sütti. Selles keerulises olukorras on välist abi raske pakkida, kuid paljud meie kliendid on saanud abi järgnevast nõuandest.

Gaasigrilli näol on tegemist avatud torusüsteemiga. Torustiku vahel ei ole d takistavaid seadmeid. Seega tasub põletite kehvas töös otsida viga ummistusest, mis takistab gaasi pealevoolu.

Millal viia läbi gaasigrilli kiirpuhastus? Kas alles siis kui gaasigrill ei tööta?
Muidugi soovitame hinnalist gaasigrilli regulaarselt hooldada! Kui aga grilli põletid ei põle ühtlaselt või on kohati on põleti augureas leek suisa puudu või teeb põleti teeb paukuvat häält, ei taha üleüldse süttida, siis vajab mure kiiret lahendust.

Üheks võimalikuks ja sagedaimaks esinevaks põhjuseks, miks gaasigrill ei tööta, on ummistus gaasisüsteemis. See silmale nähtamatu probleem võib tekitada eelkirjeldatud tõsise kriisi grillipeo eel. Pahanduse tekitajaks võib olla liivatera või tolmukübe pihustis. Kõige lihtsam ja kiirem puhastusviis on järgnev:

  • Eemalda esmalt gaasigrilli gaasivooliku otsast ühendav adapter
  • Aseta vooliku otsa kompressor või autorehvi pump
  • Puhu gaasigrilli süsteem kompressori või autorehvi pumbaga lihtsalt läbi
  • Vajadusel korda seda tegevust mitu korda

Nüüd peaks jälle töötama, kuid ilmselgelt peaksid oma gaasigrilli korralikult hooldama. Nõuandeid ja juhiseid leiad siit.