Gaasigrill ei tööta? Hea nõuanne põletite kiireks puhastuseks!

 


Hoolimata sellest, kas kodu või suvekodu terrassil asetseb premium-klassi gaasigrill, soodne või hoopis päris odav gaasigrill, on ta tuliuus või juba palju suvesid näinud, tuleb neist igaüht vähemalt minimaalsel määral kasvõi kord aastas hooldada.

Gaasigrilli ja põletite puhastamist ei pea sugugi ette võtma iga kasutuskorra järel, kuid minimaalselt üks kord aastas, kevadel, võiks selle siiski läbi viia.

Kui puhastamine on jäänud juba mitmed aastad vahele, võib kergesti tekkida olukord, kus gaasigrilli põleti ei sütti. Siin ei tasu vaadata tootja poole, vaid hoopis peeglisse ja mõelda, millal viimati grilli puhastati. Kõige hullem on olukord, kus hõrgu roa toorik on ette valmistatud ja külalised peatselt tulekul, balloonis on gaas ja süüde klõpsub, kuid põletitesse leeki ei teki. Selles keerulises situatsioonis on välist kiiret abi raske pakkuda. Proovi kindlasti järele aga järgnevat nõuannet. See on enamasti toimiv lahendus!

Esmalt peaks teadma, et gaasigrilli näol on tegemist avatud torusüsteemiga. See tähendab, et torustiku vahel ei oled takistavaid seadmeid. Seega tasub põletite kehvas töös või mitte töötamises otsida viga ummistusest, mis takistab gaasi pealevoolu.

Millal viia läbi gaasigrilli kiirpuhastus? Kas alles siis kui gaasigrill ei tööta?


Muidugi soovitame uuesti: hinnalist või vähem hinnalist gaasigrilli tuleb regulaarselt, vähemalt kord aastas hooldada! Kui aga grilli põletid ei põle ühtlaselt, kohati on põleti augureas leek suisa puudu või teeb põleti teeb paukuvat häält, ei taha üleüldse süttida, siis vajab see mure kiiret lahendust. Sellise grilliga ei tohi kindlasti grillida – kui see ka otseselt ohtlik ei ole, siis maitsvat toiduelamust nii ei saa.

Üheks võimalikuks ja sagedaimaks esinevaks põhjuseks, miks gaasigrill ei tööta, on ummistus gaasisüsteemis. See silmale nähtamatu probleem võib tekitada eelkirjeldatud tõsise kriisi grillipeo eel. Pahanduse tekitajaks võib olla liivatera või tolmukübe pihustis. Kõige lihtsam ja kiirem puhastusviis on järgnev:

  • Eemalda esmalt gaasigrilli gaasivooliku otsast ballooniga ühendav adapter
  • Aseta vooliku otsa kompressor või autorehvi pump
  • Puhu gaasigrilli süsteem kompressori või autorehvi pumbaga lihtsalt läbi
  • Vajadusel korda seda tegevust mitu korda

Kui see ei aita, siis eemalda põleti. See on kinnitatud enamasti ühe kruviga. Võta grilli puhastamise traathari ja puhasta põletid. Puhasta iga leegiauk traadijupi või eriti roostetanud põleti puhul peenikese naelaga. Aseta puidust lauale paber ja pane põleti püsti asendisse ning koputa sellele õrnalt haamrikesega – rooste pudeneb välja.

Nüüd peaks jälle töötama, kuid ilmselgelt peaksid oma gaasigrilli korralikult hooldama. Nõuandeid ja juhiseid leiad siit.

Kui aga ikkagi ei tööta või selgus, et põleti on hoopis katki, siis leiad Grilligurust müügil olevatele mudelitele varuosad siit. Kui oled soetanud endale mõne soodsa gaasigrilli, mille edasimüüja varuosi ei paku, tuleb põleti lahti kruvida ja tulla Grilliguru juurde vaatama, kas leidub sobiva pikkusega põleti.