Broil King keraamilise pliidi infrapunapliit moodul gaasigrillid varuosad grilliguru kingitus grillisõbrale

Gaasigrilli puhastamine. Kuidas hooldada gaasigrilli?

Lihtsaid ja tõhusaid näpunäited grilli hooldamiseks. Kuidas puhastada gaasigrilli?

Gaasigrilli puhastamine on lihtne – kui oled eelmisel grillihooajal seadet ka iga grillimise järel pisut korrastanud, võid hakkama saada ka vähem kui tunniga. Kui aga oled rasvasemat liha ja vorste sageli grillinud ja lihtsamat puhastust teinud pole, siis planeeri kevadiseks suurpuhastuseks umbes tund või isegi kaks. See on väärtuslik investeering tõrgeteta kulgevasse grillihooaega. Puhasta ja kontrolli gaasigrilli korralikult mitte harvemini kui igal kevadel. Nii väldid olukorda, kus külalised on kohe-kohe saabumas, aga grill ei sütti või vastupidi – lahvatab rasvast nõretavana suure leegiga põlema. Mõlemat on paraku hooletutel omanikel juhtunud. Hästi hooldatud grill teenib oluliselt kauem. Järgi allpool olevaid lihtsaid juhiseid ja sinu grill on lühikese ajaga taas nagu uus. 

Gaasigrilli puhastamine, nagu öeldud, on lihtne!

Eemalda

kõik grillrestid, soojendusrestid ja põletid ning puhasta tugeva harjaga grill sisse kogunenud rasvast. Küüri õrnatoimelise nõudepesuvahendi või spetsiaalse grillipuhastusvahendiga grilli nii seest kui ka väljast ja loputa seda puhta veega.
Ära kasuta grilli puhastamiseks ahjupuhastusvahendit, sest see on söövitava toimega ja võib ülejäänud osasid kahjustada.

Kontrolli

et põletid või nende ühendused ei oleks kahjustada saanud. Kahjustuste korral tuleb põletid välja vahetada. Eemalda väikese naela või peene puuriga avaustest sinna kogunenud mustus ja rasv. Ole ettevaatlik, et grilli mitte kahjustada! Kontrolli kõiki süüteküünlaid, et need ei oleks katki roostetanud või lahti ja puhasta elektroodid ettevaatlikult mustusest. Puhasta lõpetuseks põletitorud selleks ettenähtud harjaga. Kui sinu grilliks on Napoleon, sisalduvad põletitorude puhastusharjad juba grilli komplektis, Broil King puhul saad need juurde osta. Link lisavarustusena müüdavale Broil King põleti hoolduskomplektile. Põletitorude puhtana hoidmine on väga oluline, sest lisaks kogunevale rasvale võivad sinna ka näiteks ämblikud võrke punuda ja tekitada põletite ebaühtlast tööd põhjustavaid ummistusi.

Puhasta ja vaata üle

restid, plaadid ja teised soojuskandjad. Kontrolli, et grillrestide ühenduskohtades ei oleks pragusid. Eemalda sissekuivanud mustus terasharjaga, kuid väldi tugevat kraapimist. Pese soojuskandjad nõudepesuvahendiga puhtaks ja kuivata. Külgmise küpsetusplaadi olemasolul eemalda sellelt rasv ja mustus ning otsi ka võimalikke vigastusi. Malmist grillreste pintselda kergelt toiduõliga rooste ja toidu kinni jäämise vältimiseks.

Vaata gaasivoolik üle

et ta ei lekiks või selle sees ei oleks pragusid. Kõige hõlpsam on ülevaatuseks niisutada gaasiballooni ühendusi ja ventiili seebiveega nii, et need oleks märjad. Keera nüüd gaas ettevaatlikult lahti ja kontrolli, kas tekib lekkest märku andvaid õhumulle? Kui tekib, siis proovi ühendusi tugevamalt kinni keerata ja katseta uuesti. Kui leke ei kao või on gaasivoolikus pragusid, tuleb gaasiühendus välja vahetada.

Viimistle detailid

viimasena kontrolli juhtnuppude töötamist, termomeetri korrasolekut ja keera uuesti üle käepideme kinnitus. Kulunud, kuid töötavad detailid ei riku grilli funktsionaalsust, kuid kannatab grilli üldmulje. Selliste osade vahetamine värskendab grilli ja annab sellele justkui uue välimuse.

Valik meil müüdavate grillibrändide varuosasid on olemas Grilligurus kohapeal ja neid saab ka tellida. Vaata lähemalt SIIT.

Hea, kui grill on nii ilmastiku kui ka võõra pilgu eest kaetud. Kvaliteetsed grillikatted on margipõhised – vaata SIIT

Hea soovitus

Grilli, mis marki või tüüpi küttekehaga see iganes ka ei oleks, ei pea puhastamiseks lahti võtma peale igat grillimiskorda. Puhastust saab lihtsamini teha enne iga järgmist grillimist. Soojenda selleks tühja grilli suletud kaanega masina kõrgeimal võimalikul kuumusel 7−10 minutit. Seejärel eemalda toidujäänused kergelt terasharjaga lükates ja grill on taas puhas järgmise toidukorra valmistamiseks. 

Mõnikord juhtub, et gaasigrilli hooldamine on vaja läbi viia viivitamatult. Hea nõuande põletite kiirpuhastuseks leiad vajutades SIIA

  • Kvaliteetse terasharja grilli puhastamiseks saad osta, vajutades SIIA.
  • Põleteid ja teisi varuosi gaasigrillile leiad vajutades SIIA

 

Comments are closed.