Broil King keraamilise pliidi infrapunapliit moodul gaasigrillid varuosad grilliguru kingitus grillisõbrale

Kuidas hooldada gaasigrilli?

Lihtsaid ja tõhusaid näpunäited grilli hooldamiseks. Kuidas hooldada gaasigrilli?

Gaasigrilli hooldamine on lihtne – planeeri kevadise suurpuhastuse tegemiseks umbes tund või kaks. See on väärtuslik investeering sinu terrassil tõrgeteta kulgevasse grillihooaega. Kui puhastad ja kontrollid oma gaasigrilli mitte harvemini kui igal kevadel, teenib see sind kauem. Järgi allpool olevaid lihtsaid samme ja sinu grill on lühikese ajaga taas nagu uus. 

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Eemalda

kõik grillrestid, soojendusrestid ja põletid ning puhasta tugeva harjaga grill sisse kogunenud rasvast. Küüri õrnatoimelise nõudepesuvahendi või spetsiaalse grillipuhastusvahendiga grilli nii seest kui ka väljast ja loputa seda puhta veega.
Ära kunagi kasuta grilli puhastamiseks ahjupuhastusvahendit, sest see on söövitava toimega ja võib ülejäänud osasid kahjustada.

Kontrolli

et põletid või nende ühendused ei oleks kahjustada saanud. Kahjustuste korral tuleb põletid välja vahetada. Eemalda väikese naela või peene puuriga avaustest sinna kogunenud mustus ja rasv. Ole ettevaatlik, et grilli mitte kahjustada! Kontrolli kõiki süüteküünlaid, et need ei oleks katki roostetanud või lahti, ning puhasta elektroodid ettevaatlikult mustusest. Puhasta lõpetuseks põletitorud selleks ettenähtud harjaga. Kui sinu grilliks on Napoleon, sisalduvad põletitorude puhastusharjad juba grilli komplektis, Broil King puhul saad need juurde osta. Põletitorude puhtana hoidmine on väga oluline, sest lisaks kogunevale rasvale võivad sinna ka näiteks ämblikud võrke punuda ja tekitada põletite ebaühtlast tööd põhjustavaid ummistusi.

Puhasta ja vaata üle

restid, plaadid ja teised soojuskandjad. Kontrolli, et grillrestide ühenduskohtades ei oleks pragusid. Eemalda sissekuivanud mustus terasharjaga, kuid väldi tugevat kraamipimist. Pese soojuskandjad nõudepesuvahendiga puhtaks ja kuivata. Külgmise küpsetusplaadi olemasolul eemalda sellelt võimalik rasv ja mustus ning otsi ka võimalikke vigastusi. Malmist grillreste pintselda toiduõliga rooste ja toidu kinni jäämise vältimiseks.

Vaata gaasivoolik üle

et ta ei lekiks või selle sees ei oleks pragusid. Kõige hõlpsam on ülevaatuseks niisutada gaasiballooni ühendusi ja ventiili seebiveega. Keera nüüd gaas ettevaatlikult lahti ja kontrolli, kas tekib lekkest märku andvaid õhumulle? Kui tekib, siis proovi ühendusi tugevamalt kinni keerata ja proovi uuesti. Kui leke ei kao või on gaasivoolikus pragusid, tuleb gaasiühendus välja vahetada.

Viimistle detailid

viimasena kontrolli juhtnuppude töötamist, termomeetri korrasolekut ja keera uuesti üle käepideme kinnitus. Kulunud, kuid töötavad detailid ei riku grilli funktsionaalsust, kuid kannatab grilli üldmulje. Selliste osade vahetamine värskendab grilli ja annab sellele justkui uue välimuse.

Hea soovitus

Grilli, mis marki või küttekehaga ta iganes ka ei oleks, ei pea puhastamiseks lahti võtma peale igat grillimiskorda. Puhastust saab lihtsamini teha enne iga järgmist grillimist. Soojenda selleks tühja grilli suletud kaanega masina kõrgeimal võimalikul kuumusel 7−10 minutit. Seejärel eemalda toidujäänused kergelt terasharjaga lükates ja grill on taas puhas järgmise toidukorra valmistamiseks. 

Mõnikord juhtub, et gaasigrilli hooldamine on vaja läbi viia viivitamatult. Hea nõuande põletite kiirpuhastuseks leiad vajutades SIIA

  • Kvaliteetse terasharja grilli puhastamiseks saad osta, vajutades SIIA.
  • Põleteid ja teisi varuosi gaasigrillile leiad vajutades SIIA

Comments are closed.