Käesolevad Grilliguru veebipoe kasutustingimused (edaspidi Tingimused) reguleerivad aadressil grilliguru.ee veebipoe (edaspidi Veebipood), mille omanikuks on  OÜ Grilliguru (registrikood 12607865), juriidilise asukohaga Võrumaa, Võru, Lille tn 3a, 65604, tel 5105855; e-post alvar@grilliguru.ee ja veebipoe kasutaja (edaspidi Ostja) vahelisi veebipoe kasutamisest ja selle käigus sõlmitatavatest tehingutest tulenevaid õigussuhteid ja veebipoe kasutamise üldtingimusi.

Veebipoe teenus hõlmab endas võimalust kasutajal sõlmida veebipoes ostu-müügileping veebipoes müüdava(te) asja(de) (edaspidi Kaup / Kaubad) suhtes. Lisaks sellele on Ostjal võimalik Veebipoe internetikeskkonnas kasutada ka muid Veebipoes pakutavaid teenuseid. Täpsem ja täielik teenuste loetelu ja kirjeldus on ära toodud koduleheküljel www.grilliguru.ee

Enne Kauba suhtes ostu-müügitehingu teostamist ja ka muid teenuseid kasutades kinnitab Ostja, et ta on Tingimustega tutvunud, nõustub neid täitma ja järgima ning käsitleb neid siduvatena Veebipoega sõlmitava tehingus. Tingimustega mittenõustuval Ostjal on keelatud Veebipoega sooritada Kauba ostu-müügitehing.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo 

Müügitingimused kehtivad Veebipoest Kaupade ostmisel. 

Veebipoes müüdavate Kaupade hinnad eurodes, milles sisaldub ka käibemaks, on märgitud Kaupade juurde. Hinnale lisandub tasu Kauba kättetoimetamise eest. 

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub Kauba mõõtmetest, kaalust, Ostja asukohast ja kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. 

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures. 

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. 

Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, maksmiseks pangalingi või muu makselahenduse abil.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. Tellitud kaubad postitab Veebipood maksekorralduse saamise järel.

Kui Ostja ennast veebipoes kindlalt ei tunne, võib tellimuse meile saata ka meiliaadressile alvar@grilliguru.ee. Palume tellimusele (Kauba või Kaupade nimetus(ed)) lisada saaja nimi, korrektne postiaadress ja kontakttelefon ning viis kuidas kaupa saada soovitakse.

Tasumine 

Veebipoe tellimuse eest tasumine on võimalik AS Maksekeskuse poolt pakutavate pangalinkide kaudu või kaardimaksena. Veebipood on isikuandmete vastutav töötleja ja edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötlejale Maksekeskus AS.

Grilliguru saadab klientidele kaupa:

  • SmartPosti pakiautomaatidesse Eestis ja Soomes
  • Itella kullerteenusega Ostja näidatud aadressile Eestis ja Soomes.
  • Kaubale on võimalik ise järele tulla aadressile Allika tee 2, Peetri, Rae vald Grilliguru lahtiolekuaegadel T-R kella 11-18.

Valdav enamus tellimustest pakitakse ja väljastatakse Grilligurust kas samal, või hiljemalt järgmisel tööpäeval ja edastatakse transpordifirmale. Tarne toimub vastavalt transpordi pakkuja tootetingimustele, mille kohaselt võtab see kaks kuni kolm tööpäeva Eesti mandriosas ja kuni viis tööpäeva saartel. Tarne Soome võtab aega kuni 5 tööpäeva.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest Ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.  Ostja soovil ja nõusolekul on võimalik jätta tellimus ootele Kauba uue partii saabumiseni ja seejärel see vastavalt täita Ostja tellimus.

Taganemisõigus 

Tellimuse kättesaamise järel on füüsilisest isikust Ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu, kui Ostjaks on juriidiline isik. 

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud Kaupa kasutada muul viisil kui see on vajalik Kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks sarnaselt nagu see on lubatud Kauba testimiseks füüsilises poes. Näiteks ei tohi grilli või suitsuahju täita küttega ega süüdata, tarvikuid kasutada toiduvalmistamisel.

Kui Kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik Kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt Kauba väärtuse vähenemisele.  Sellest tingitud nõudeid on Veebipoel õigus Ostjale esitada hiljemalt ühe kuu jooksul arvates Kauba tagastamisest.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada vabas vormis Kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile  alvar@grilliguru.ee hiljemalt 14 päeva jooksul alates Kauba kättesaamisest.

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul Kauba üle andnud Veebipoe poolt aktsepteeritavale Kauba vedajale.  Taganemisõiguse kasutamisel peab tagastatav kaup olema kasutamistunnusteta ja rikkumata originaalpakendis. Originaalpakend võib olla avamistunnustega, kuid Kaup peab olema esialgses komplektsuses, sh sisaldama kõiki tootepakendis olevaid esemeid nende pakendis, dokumente, kaableid jms. Kui toode on ostetud kampaanias, kus näiteks Kaubale on lisatud tasuta veel mõni toode, tuleb taganemisõiguse kasutamisel tagastada kogu komplekt ehk kõik tooted. Kui Ostja tagastab tellitud Kauba osaliselt, siis tagastakse transpordikulud proportsionaalselt, vastavalt tagastatud Kauba hulgale kogu tellimusest. Näiteks kui Ostja tagastab ühe Kauba kolmest, siis tagastakse 1/3 kättesaamise postikulust.

Veebipood tagastab komplekse Kauba kättesaamisel Ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, Ostjale lepingu esemeks oleva Kauba ja selle transpordi eest saadud tasu. Kauba transpordikulud tagasi Veebipoodi kannab Ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv Kaup ei vasta tellitule, Veebipood on saatnud ostjale näiteks vale või defektiga toote. Transpordikulu kauba tagastamiseks sõltub tagastatava eseme kaalust ja võib olla isegi 100 euro suurune. Tagastamisaadress on Grilliguru OÜ, Allika tee 2, 75312, Rae vald, Harjumaa.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva Kauba(d) tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem. 

Veebipoel on õigus taganeda müügilepingust ning nõuda Ostjalt tagasi Kaup, kui Kauba hind Veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla Kauba turuhinna. Veebipoel on õigus taganeda müügilepingust kui Ostja ei vasta Veebipoe poolt kehtestatud tingimustele.

Vastutus

Veebipood ei katseta Kaupade sobivust konkreetsete seadmete, tarkvara või süsteemidega ja Kauba töökõlblikkust eritingimustes.
Müüja ei vastuta Kauba puuduste eest kui need on tekkinud kauba otstarbele või nõuetele mittevastava kasutamise, hooldamata jätmise, ilmastiku põhjustatud kahjude või tahtliku rikkumise tõttu. Veebipoes müüdavate seadmete otstarve on eratarbimine ja nende kommertskasutusel võtab Ostja vastutuse seadme töö eest.
Müüja ei vastuta ühelgi juhul Ostjale põhjustatud kaudsete kahjude eest.

Veebipoes ostmisel tekkivate vaidluste lahendamine

Kui Ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile alvar@grilliguru.ee. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust läbirääkimiste teel, on Ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.