Pelletgrilli puhastamine grillfooliumiga

Pelletgrilli puhastamine on erakordselt lihtne ja selleks ei ole vaja isegi käsi mustaks teha. Kasutades üht nippi, kulub selleks tõesti vaid mõni minut. Tasub proovida!

bbq ja grillfoolium

Pelletgrilli puhastamine on hoopis hõlpsam kui gaasigrilli puhastamine. Erinevalt gaasiga grillimisest ei puutu pelletgrilli kasutamisel toit kokku otsese leegiga, sest põlemiskamber paikneb eraldi. Pelletgrillil valmib roog kuuma pöördõhu mõjul. Sestap on grillimise temperatuur kogu protsessi jooksul ühtlane ja täpselt reguleeritav. Nii ei sütti ka rasvaseim šašlõkk või liha leegiga. Toit ei kõrbe ja küpseb mahlaseks.

Kuna küpsev toit ei puutu otsese leegiga kokku, saabki öelda, et pelletgrill on peaaegu hooldusvaba. Siiski eritub grillimise käigus alati pisut lihamahla ja -rasva grillimisresti alusele. Metallist alust võib puhastada iga kasutuskorra järel näiteks nõudepesuvahendiga, kuid hoopis lihtsam on määrdumist ennetada. Lihtsa vahendi ja töövõttega kulub selleks enne grillimise alustamist vaid mõni minut.

Pelletgrilli puhastamine grillfooliumi abil

Esmalt tuleb avada grilli kaas ja grillimisrest eemaldada. Seejärel kaetakse grillimisresti metallist aluse pind paksu ja tugeva grillfooliumiga. Fooliumit tuleb murda ka aluse äärtele ja ümber selle –  kogu grillimisresti alus peab olema sellega kaetud. Nii toimides ei satu liharasv otse plaadile, vaid lihtsasti vahetatavale fooliumile. Pelletgrilli metallosa jääb täiesti puhtaks ja näeb ka peale mitmeid kasutamiskordi välja nagu uus.

Paksu grillfooliumit ei pea välja vahetama iga grillimiskorra järel. Piisab, kui seda teha umbes igal kolmandal kasutuskorral. Kasutatud fooliumi saab kokku rullitult olmejäätmete sekka visata ja seejärel asendada see uuega. Fooliumi vahetamiskorral on paras aeg puhastada ka küttekolle tuha- või tolmuimuriga. See lihtne ja vaevata hoolitsus tagab grillile pikaajalise kestvuse.

NB! Parima tulemuse saavutamiseks tuleb kindlasti kasutada grillfooliumit. Toidupoes pakutav foolium on pelletgrilli grillimisresti puhtana hoidmiseks liiga õhuke ja habras ning võib paigaldamise käigus kergesti puruneda. Grillfooliumit saab lisaks pelletgrilli puhastamisele kasutada ka küpsetamisel või toidu valmimise järgsel soojas hoidmisel roa maitsestumiseks.

Puhastamiseks vajalik:

  • Pellegrilli grillimisresti aluse pinna katmiseks sobiv ülipaks grillfoolium on müügil SIIN
  • Suurim pelletgrillide valik asub SIIN