Pelletgrillide grillpellet. Kuidas valida?

Pelletgrillid on üks uusimaid valikuid grillide kirevas valikus. Pelletgrillide lipulaev Traeger jõudis esimese pelletiküttel grillina 2017/2018 aasta hooajal müügile kahte Euroopa riiki, Saksamaale ja Eestisse. Seega on just Grilligurul Eestis kõige pikaajalisem kogemus pelletiga grillimisel ja grillpellet valikul.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Pelletgrilli kasutamine on lihtne – tuleb valada küttekoldesse vaid kütet ehk pelleteid, mille valik on lai ja erineb nii puidu kui ka tootjate poolest nning süüdata grill nupust. Esmalt on tähtis veenduda, et pelletgrilli küttesüsteeem ja pelleti suurus sobiksid omavahel. Teiseks ei sobi pelletgrillis kasutamiseks küttepelletid, vaid ainult spetsiaalsed naturaalsed koore ja lisaaineteta toidupelletid. Järgmisena saab teha valikud pelletite puidu ja sellest tulevenalt aroomi ning maitse kohaselt.

Ecopellet soodne pellet osav pellet eesti pellet lepapellet pelletgrill pelletgrillile grilliguru

Missugune pellet valida?

Lisaks klassikalisele lepapuust valmistatud pelletile pakutakse kasutamiseks ka erinevaid toidu aroomi ja maitset tugevdavaid pelleteid. Oleme koostanud ülevaate, millist maitset erinevad pelletid pakuvad ja missugustele toiduainetele nad enim sobivad.

Hikkoripuu pellet – maitselt terav ja suitsune – sobib hästi veise-, lamba- ja sealihale. Vaata SIIT

Vahtrapuu grillpellet – maitselt magus ja suitsune – sobib hästi sea- ja linnulihale. Vaata SIIT

Pekaanipähkli grillpellet – maitselt rikkalik ja aromaatne – sobib hästi sea-, linnu- ja lambalihale. Vaata SIIT

Kirsipuu grillpellet – maitselt magus ja suitsune – sobib hästi sea- ja linnulihale. Vaata SIIT

Õunapuu grillpellet – maitselt magus, suitsune – sobib hästi sealihale, juustule ja koorikloomadele. Vaata SIIT

Mesquitepuu grillpellet – sobib hästi veiseliha, kana ja kala küpsetamiseks. Vaata SIIT

Lepapellet – Eestimaine toode on maitselt ja suitsune – sobib hästi lamba- ja sealihale. Vaata SIIT

Kogu Põhja-Ameerikas ja nüüdseks ka Euroopas ja Eestis müüduim pelletgrill pärineb Traegerilt. Nende tootevalikus on suur hulk erineva varustusastmega töökindlaid ja kvaliteetseid ning soodsa hinnaga pelletgrille, pelletgrillide katteid ja tarvikuid. Wifi kaudu äpi abil juhitavad pelletgrillid omavad enam kui 40 000 retsepti – sega kokku toiduained, vali mobiiltelefonist programm ja suurepärane grillimistulemus on garanteeritud. Kui Traegeri pelletgrill peaks vajama varuosa, on ka see Grilliguru standartses valikus alati olemas. Grilliguru pakub lisaks grillide müügile ka häid nõuandeid ja kasutajatuge. Traegeri ingliskeelne koduleht asub siin.